http://www.carstens.pol.pl/ supportme.pl

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że spodziewając się dziecka, powinniśmy się dobrze do tego momentu przygotować. To oznacza, że wcześniej musimy sprawdzić, jakie akcesoria do dziecka będą nam potrzebne już od pierwszego dnia, a jakie będziemy kupować później. Oczywiście najważniejsze są te pierwsze, tak abyśmy mieli pewność, że faktycznie mamy wszystko co niezbędne i że od samego początku będziemy potrafili w odpowiedni sposób zajmować się naszym dzieckiem. Na szczęście o te niezbędne akcesoria dla dziecka możemy zapytać bliskie nam mamy, lekarza czy położną, ale możemy o nich również poczytać na różnego rodzaju stronach internetowych czy w książkach poświęconych tematyce dzieci.

Od czego musimy zacząć?

Są takie akcesoria dla dzieci, w które musimy się zaopatrzyć, jeszcze zanim dziecko pojawi się na świecie. To oznacza, że te produkty trzeba mieć już w domu, zanim wrócimy z dzieckiem ze szpitala. Oczywiście pierwszymi z nich będą pieluszki w tym najmniejszym rozmiarze. Do tego odpowiedni krem na odparzenia, jak i taki do smarowania delikatnej skóry dziecka.

Dodatkowo jeśli chodzi o akcesoria dla dzieci, które trzeba mieć już od samego początku, to również warto się zaopatrzyć w mokre chusteczki, pieluszki tetrowe, jak i smoczek, bo nawet jeśli nie planujemy go dawać naszemu maleństwu, to i tak może się okazać, że nie będzie ono w stanie bez niego funkcjonować.

Co może pojawić się później?

Oczywiście są również takie akcesoria dla dzieci, które również będą przydatne, ale nic się nie stanie, jeśli pojawią się one później. Chodzi tutaj o specjalne nożyczki do obcinania malutkich paznokci, o termometr do wanienki, jak również o butelki. Jeśli w szpitalu karmiłyśmy nasze dziecko piersią, to możemy trochę odczekać z zakupem butelki, ewentualnie nabyć jakąś mniejszą, żeby podawać dziecku wodę czy herbatkę, w upalne dni.

No chyba, że już w szpitalu dziecko było karmione butelką, to wówczas tata czy inna bliska nam osoba powinna zadbać, aby taka butelka czekała na maleństwo także po powrocie do domu. Oczywiście jeśli chodzi o inne akcesoria dla dzieci, to musimy się jeszcze zaopatrzyć w różnego rodzaju ubranka, ale tych w najmniejszym rozmiarze nie ma co kupować za dużo, ponieważ dziecko szybko rośnie i ani się obejrzymy, a będziemy potrzebowali większy rozmiar. Na zabawki czy gruchawki również przyjdzie czas za kilka tygodni, ale pamiętajmy, że obowiązkowymi akcesoriami dla dzieci są również wózek, łóżeczko i wanienka. One również powinny czekać na nasz powrót ze szpitala.

Warto już wcześniej się dowiedzieć jakie akcesoria dla dzieci są niezbędne od razu po porodzie, a z zakupem których, możemy trochę odczekać. Warto też pamiętać, że na początek wystarczy tylko kilka sztuk, a resztę będziemy mogli dokupywać już systematycznie, jak się dziecko pojawi.

www.super-box.com.pl