http://www.komornik-tomczak.pl/ bhp gliwice

Nie bez powodu studia prawnicze są jednymi z bardziej poważanych i jednocześnie jednymi z najbardziej obleganych. Spowodowane jest to tym, że ich ukończenie pozwala na dobrze płatną, szanowaną i stabilną pracę. Kim może być po skończeniu prawa? Osoby, które lubią oskarżać, powinny zainteresować się funkcją prokuratora.

Jako prokurator, absolwent prawa stoi na straży praworządności. Jego zadaniem jest ściganie przestępstw, a sądzie występuje jako oskarżyciel publiczny i przedstawiciel prokuratury. Jego przeciwieństwem jest adwokat, którego zadaniem jest bronić oskarżonego czy też osobą pociągniętą do odpowiedzialności w procesie cywilnym.

Adwokat wyróżnia się zielonym żabotem na sali rozpraw wśród pozostałych prawników. Najbardziej chyba nietypowe zajęcia ma komornik. Jest to osoba, która po ukończeniu studiów zajmuje się egzekwowaniem wyroków sądowych, co często wiąże się z zajmowaniem majątku.

Dlatego tez komornicy sądowi nie cieszą się zbyt dużą sympatią społeczeństwa ze względu na wykonywane przez nich zadania.

www.burnarj.pl