www.bicykl.kolobrzeg.pl zwrot prowizji bankowej przy wcześniejszej spłacie kredytu

Komornicy sądowi to zazwyczaj bardzo anonimowe postacie, tak więc mało kto wie coś więcej na temat tego zawodu. Zazwyczaj komorników się boimy i rzadko cokolwiek o nich wiemy. Tutaj nabędziecie o nich kilka informacji, które warto znać.

Komornicy mogą być uznawani za prawników. Aby zostać komornikiem trzeba ukończyć studia prawnicze, a później aplikację komorniczą. Tak więc co by się o tych funkcjonariuszach publicznych nie mówiło, to są to osoby bardzo wykształcone.

Komornikiem w Polsce mogą być tylko osoby z polskim paszportem. Dlatego też możemy obawiać się przyjścia do naszego domu komornika, ale nie musimy się obawiać, że nie będzie Polakiem. Wszelkie prawa, które przysługują komornikom, regulowane są przez specjalną ustawę.

Wszystkiego ich obowiązki, a także uprawnienia zawarte są w ustawie z 1997 roku, nazwanej ustawą o komornikach i egzekucji. Mimo że komornik sądowy jest niezawisły, to i tak efekty swojej pracy musi przedstawiać sędziemu rejonowemu, któremu podlega. Dowiedz się jak obliczyć czas przedawnienia długu: przedawnienie kredytu