kancelaria prawna częstochowa https://br-kancelaria.com/rozwody.html

Nie ma znaczenia, czy wybieramy się w podróż, która ma trwać kilkanaście minut czy może w taką, gdzie będziemy podróżować przez długie godziny. Zawsze powinniśmy dopilnować, aby każda nasza podróż była bezpieczna. To oznacza, że nie tylko musimy sprawdzić stan techniczny pojazdu, którym mamy się poruszać, ale również powinniśmy się upewnić, że wszyscy nasi pasażerowie, są odpowiednio zabezpieczeni podczas podróży. To dotyczy nie tylko naszych dzieci, znajomych czy rodziny, ale także psa, jeśli podróżuje z nami.

Jak to zrobić, aby mieć pewność, że nasz czworonożny pupil jest bezpieczny i nic podczas podróży mu się nie stanie?

Wiele zależy od rozmiarów psa

Oczywiście bardzo duże znaczenie będzie miało tutaj to, jakich rozmiarów jest nasz pies, jak również ile miejsca mamy w samochodzie. Jeśli pies jest mały, a my jedziemy bez pasażerów, albo z taką ich ilością, że jeszcze jest miejsce na tylnej kanapie, to możemy psa na niej posadzić. Wystarczy kocyk, odpowiedni, krótki pas do samochodu, który z jednej strony wpinamy w adapter do pasów, a z drugiej przypinamy do smyczy. Jeśli nasz pies ma sam jechać na tylnej kanapie, to możemy kupić specjalną matę, którą rozwiesimy pomiędzy przednimi fotelami a kanapą, tak aby nasz czworonożny przyjaciel nie mógł zeskoczyć na podłogę.

Oczywiście wówczas również zabezpieczamy go pasami, a dodatkowo jeszcze zabezpieczamy przestrzeń między przednimi fotelami, tak aby nie mógł skoczyć do przodu. Przy małych psach podróżujących w środku samochodu możemy także zaopatrzyć się w specjalne koszyki montowane na siedzeniach. Wówczas będziemy mieli pewność, że będzie mu wygodnie, a jednocześnie podczas podróży nie będzie mógł się przemieszczać po samochodzie.

Jednak bagażnik?

Jeżeli wszystkie miejsca w samochodzie są zajęte przez pasażerów, a my mamy samochód typu kombi, to pies może spokojnie jechać w bagażniku.

Jeśli jest mały, możemy zaopatrzyć się w specjalny transporterek, jednak tutaj musimy pamiętać, aby był on na tyle duży, aby pies spokojnie mógł w nim stanąć i się obrócić. Musi mieć zapewnione minimum ruchu. Ale przy większym psie możemy po prostu owinąć smycz wokół zagłówków od kanapy, tak aby była jak najkrótsza, ale żeby pies miał możliwość położenia się, wstania, obrócenia się. Albo możemy także kupić tę specjalną smycz – pas, którą za pomocą odpowiednich karabińczyków przymocujemy do zestawu isofix, jeśli taki posiadamy.

Jeżeli podróżujemy z psem, to musimy pamiętać, że z jednej strony trzeba mu zapewnić możliwość ruchu podczas podróży, ale jednocześnie nie powinniśmy pozwalać, aby biegał nam po całym samochodzie. Do tego nie zapominajmy, aby co jakiś czas robić przerwy w podróży, tak aby pies mógł się załatwić czy napić. No i oczywiście upewnijmy się czy jazda samochodem nie wywołuje u niego wymiotów, bo wówczas konieczne będą specjalne leki.

www.ktp.edu.pl